Princip a technologie centrálního vysavače Disan

Centrální vysavače jsou na našem trhu již dobře známým vybavením především rodinných domů a bytů. Své nesporné výhody však tato technologie výrazně umocňuje v případě komerčních a průmyslových objektů. Zde ještě více vynikne úspora nákladů na kvalitní úklid, snadná údržba a dokonalé odstranění nečistot. Ve většině případů znamená centrální vysavač rovněž významnou konkurenční výhodu. Prostředí, kde je centrální vysavač instalován je prokazatelně čistší a příjemnější pro pobyt uvnitř budovy. To ocení všichni, kdo má zájem toto prostředí vytvořit.

Princip komerčního centrálního vysavače je obdobný jako u centrálního vysavače pro rodinný dům. Sací agregát se umístí do nejnižšího podlaží, zpravidla technické místnosti, případně do jiného prostoru, který by měl být pokud možno ve středu objektu. Od agregátu je vedeno potrubí k jednotlivým zásuvkám, ze kterých se provádí vlastní úklid. Dimenze potrubí se provádí dle počtu uživatelů a s ohledem na vzdálenost jednotlivých míst, která se budou vysávat (vlastní studii návrhu provádí zdarma firma Newag).

Jednotlivé části komerčního centrálního vysavače Disan

Sací agregát

Sací agregát centrálního vysavače pro komerční objekty je vybaven asynchronním motorem a separační nádobou o objemu 100, 125 nebo 175l. Motor pracuje při výrazně nižších otáčkách (cca 5 000 ot/min) než běžný centrální vysavač pro rodinné domy. Jeho životnost je až 40 000 provozních hodin. Sací agregáty Disan jsou navíc vybaveny turbínami Siemens s patentovaným systémem bočního obtokového kanálu, což znamená, že vzduch není hnán přes lopatky turbíny. Použití komerčních agregátů je možné všude, kde se často uklízí a kde je centrální vysavač v extrémním zatížení. Použití domácího centrálního vysavače by v takovém případě znamenalo neúměrné a mnohdy neúnosné provozní náklady.

Příslušenství

Příslušenství k centrálnímu vysavači Disan se volí vždy dle požadavku zákazníka. Je možné dodat standardní sadu s hadicí nebo různé atypické koncovky a separátory. Vždy záleží na požadavku zákazníka, jaké nečistoty bude chtít vysávat a v jakém množství.

Vysavačové zásuvky

Vysavačové zásuvky je možné umístit klasicky ve stěně, v podlaze nebo lze využít zásuvky povrchové. Zde záleží na charakteru provozu a na technickém řešení interiéru. Všechny zásuvky jsou uzpůsobené na využití v komerčním provozu. Zásuvky Time a Element od firmy ABB navíc nabízejí atraktivní design, což ocení zejména provozovatelé hotelů a penzionů.

Potrubí

Potrubní rozvod je vždy proveden ze speciálního plastu. Vnitřní stěny trubek mají speciální úpravu a jednotlivé spoje jsou lepeny. Je zabezpečena vysoká rychlost proudícího vzduchu a minimální ztráta výkonu vysavače. Při součinnosti více uživatelů je nutné této skutečnosti přizpůsobit profil potrubí. Vodorovné průměry nad 80mm je ale nutné minimalizovat (návrh a studii provede zdarma firma Newag). V případě, že zákazník požaduje provedení potrubí v kovu, je to rovněž možné, ale cena za tuto část centrálního vysavače se pak dostává výrazně výše.

Ostatní komponenty

Mezi další komponenty, které je možné u centrálních vysavačů Disan využít je např. separační nádoba na popel nebo vodu.

Napište nám