O nás

Využití komerčních centrálních vysavačů Disan je velmi široké. Modely Super Compact je možné využít především v atypických rodinných domech, penzionech nebo sportovních centrech, kancelářských budovách a všude tam, kde kompaktní jednotka ušetří prostor při zachování výkonu a předností třífázové asynchronní technologie motoru. Ostatní vysavačové agregáty je možné využít prakticky kdekoliv, kde není limitován prostor pro jejich umístění. Jde především o hotely, výrobních provozy, administrativních centra, laboratoře, školy, školky, sportovní centra, sklady apod. Komerční centrální vysavače Disan se prodávají ve více než 40-ti zemích světa a kromě špičkové technologie poskytuje Disan profesionální zázemí a dokonalý servis. Centrálním vysavačem Disan je vybavena celá řada více nebo méně známých objektů. K těm nejznámějším určitě patří sídlo firmy Rolex, výzkumná laboratoř firmy Swarovsky v Rakousku nebo BMW svět v Mnichově. Disan ale funguje v celé řadě hotelů, univerzit, automobilek, autoservisů, výrobních provozů, nemocnic a kostelů po celém světě. Společnost Newag s.r.o. je výhradním dovozcem výrobků Disan více jak 15 let. Mezi významné zákazníky patří například Škoda auto, Hotel Carlbad Plaza, Auto Jarov a mnoho dalších.

Asynchronní motor Siemens a SCB - systém sání s bočními kanály

Základní předností centrálních vysavačů Disan je SIEMENSEM patentovaný systém cirkulace vzduchu v turbíně tzv. SIDE CHANNEL BLOWING ENGINE. Jedná se o systém průtoku vzduchu v turbíně, kde vzduch je roztáčen lopatkami turbíny v bočních kanálech turbíny, aniž by došlo v případě proniknutí prachu či nečistot skrze filtr vysavače, k jejich kontaktu s turbínou. Tento systém zajišťuje dlouhou životnost motorů SIEMENS a tím i výrobků Disan, kde jsou výhradně používány. Ložiska jsou samomazná s životností více než 20.000 hodin. Jejich výměna je laciná a snadná povolením několika šroubů.

Pricip motoru s bočními kanály sání

Filtr

Sací agregáty jsou vybaveny hvězdicovými filtry. Ty se dodávají ve standardním provedení s maximální zadržovací schopností. Pro průmyslové provozy je vhodné použít filtr teflonový. Čištění filtru je možné řešit mechanicky nebo automaticky, jeho životnost je výrazně delší než je tomu u běžných způsobů filtrace. Na stálý sací výkon má mimo tvaru filtru rovněž velký vliv jeho plocha, která je u agregátů Disan 8.800, 19.500, 45.000 nebo 62.000 cm2.

Oklep filtru

Všechny separační nádoby u agregátů jsou vybaveny manuálním oklepem filtru, sací jednotky s frekvenčním měničem otáček mají v ceně automatický oklep filtru. Ten je buď nastaven v intervalu 12 nebo 24 hodin, u vybraných modelů lze čas oklepu programovat.

Elektronický invertor

Vybrané modely jsou vybaveny elektronickým invertorem, který přizpůsobuje rychlost otáčení motoru aktuálnímu počtu vysávajících uživatelů. Otáčky motoru jsou měněny v závislosti na aktuálním podtlaku v potrubí. Toto vybavení je vhodné především v hotelích, kde se počet uživatelů často a nepravidelně mění. Elektronický invertor významně přispívá k optimalizaci spotřeby elektrické energie.

Sací agregáty vybavené elektronickým invertorem:

SC2,2i Super Compact 2,2kW 1.-2. uživatelé
SC4,5i Super Compact 4,5kW – 2. uživatelé
BC100i – 3. uživatelé
CD125i – 4. uživatelé
EF125i – 6. uživatelů
HK175i – 8. uživatelů

Plastové pytle

Především u většího objemu vysávaných nečistot ocení obsluha možnost vkládání igelitových pytlů do separační nádoby. Aby nedošlo k nasání igelitu, je nádoba vybavena vyrovnávací podtlakovou hadičkou.

ISO 9001-2000

Výrobce společnost Disan je vlastníkem certifikátu ISO.

Napište nám