Nacházíte se: Disan -> Příklady řešení cvs

Příklad investice centrálního vysavače Disan pro luxusní pětihvězdičkový hotel a velkou administrativní budovu

Při výstavbě a vybavování budov je nezbytně nutné důkladně zvážit spotřebitelskou hodnotu jednotlivých technologií, respektive, kolik stojí a co nám její instalace přinese do budoucna. V případě komerčních objektů se stává významnou výhodou centrálních vysavačů ekonomická úspora při provozování zařízení. Investice do centrálního vysavače se investorům vrací nejen získáním konkurenční výhody v podobě čistšího prostředí uvnitř budov, ale zejména úsporami, které souvisí s provozováním systému. Pro příklad uvádíme technické řešení, kalkulaci a úspory plynoucí z využívání centrálního vysavače v luxusním pětihvězdičkovém hotelu a v rozsáhlé administrativní budově.

Technický dokumentHotel *****, 214 pokojů

20+3 poschodí:

Počet vysavačových zásuvek: 168

2 x sací agregát HK175i

Počet současně vysávajících uživatelů: 18

Celková investice hotelu: 28.000.000€

Procentuální podíl nákladů na CV k celkovým nákladům na hotel → 0,32 %

S tradičním přenosným vysavačem by bylo k úklidu celého hotelu každodenně potřeba minimálně 26 pokojských. Jedna pokojská by tedy měla uklidit 8 pokojů. Při použití centrálního vysavače se náročnost úklidu podstatně sníží (z jedné vysavačové zásuvky lze uklidit plochu cca 100m2). Hlavní ekonomická úspora spočívá ve skutečnosti, že pro úklid není za potřebí 26 pokojských, ale pouze 20 → ušetří se tedy 6 pracovní míst. Centrální vysavač se odepisuje po dobu tří let.

Administrativní budovaVelká administrativní budova

Tato budova se skládá ze dvou dvanáctiposchoďových objektů (5 podzemních a 7 nadzemních podlaží). Podlahová plocha administrativní části činí 41.000 m2, k tomu přibude ještě 23.000 m2 garážových a technických prostor.

Délka potrubního vedení s různými průměry:

Sací agregáty jsou instalovány v pátém podzemním podlaží (nejnižší část objektu). Celkem objekt obsluhuje 8 centrálních vysavačů EF125i. Sací agregáty jsou umístěny vedle sebe a jsou zapojeny tak, aby v případě poruchy byla umožněna zastupitelnost nefunkčního motoru.

Pro optimální čistotu prostředí v budově je za potřebí každodenního úklidu. Ten lze zvládnout za 20.minut. Vedle úspory pracovní síly je rovněž významnou výhodou, že čistota prostředí má příznivý vliv na výkon jednotlivých pracovníků.

Celková investice CV se pohybuje kolem 350.000 €.