Nacházíte se: Disan -> Postup realizace

Postup realizace komerčního centrálního vysavače Disan

Pokud je hotova projektová dokumentace objektu, je možné vypracovat technický návrh a cenovou kalkulaci. Pro vyhotovení návrhu je nutné znát typ objektu, charakter vysávaných nečistot a počet souběžně vysávajících uživatelů.

 

Projektová dokumentace Projektová dokumentace

 

Umístění vysavačových zásuvek se navrhuje tak, aby s hadicí bylo možné vysávat všechny podlahové plochy v daném podlaží. Optimální délka hadice je 9,1 – 10,6m. Pokud se investor rozhodne pro instalaci centrálního vysavače v průběhu rekonstrukce nebo do hotového objektu, mohou nastat komplikace s umístěním zásuvek. V takových případech se obvykle volí delší vysávací hadice – až 15m. Velice důležité je rovněž vedení potrubního rozvodu. Ten je u komerčních systémů odstupňován podle počtu uživatelů. Je nutné počítat s průměry 50, 63, 80, 100 a 120mm. Agregát centrálního vysavače navrhujeme do nejnižšího patra, nejlépe do středu objektu.

Realizace systému je možná v hrubé stavbě, při rekonstrukci nebo v již hotovém objektu. Systém jako takový se může dělat ve dvou etapách (potrubí a následně se instaluje agregát) nebo současně. Zde záleží na typu budovy.

Hrubá stavba Hrubá stavba

Potrubní rozvod propojuje jednotlivé zásuvky s vysávacím agregátem. Je možné jej vést v podlahách, ve stěnách, v krycích lištách nebo povrchově. Spoje jsou lepené a potrubní díly jsou určené přímo pro centrální vysavač. Mají vnitřní antistatickou úpravu, která snižuje odpor proudícímu vzduchu. Kromě této úpravy je potrubí chráněno proti ucpání ještě bezpečnostním ostrým kolenem za každou vysavačovou zásuvkou.

Potrubní rozvodPotrubní rozvod

Osazení sacího agregátu a vysavačových zásuvek se provádí v okamžiku, kdy chce provozovatel centrální vysavač používat. Agregát je umístěný ve spodní části objektu. Je nutné počítat s podlahovou plochou max 3m2 a výškou cca 170cm. Podobně jako u domácích centrálních vysavačů je možné vést od sacího agregátu vyfukovaný vzduch mimo objekt. Vedení odtahu z objektu je doporučeno. V případě delší trasy je nutné použít větší průměr výfukového potrubí.

Agregát

V případě komerčních centrálních vysavačů je mimořádně důležitý servis a okamžitá pomoc v případě nesnází. Svým zákazníkům nabízíme garanční prohlídku po půlročním provozování zařízení zdarma a následně v pravidelné servisní prohlídky. Při garanční prohlídce servisní technik posoudí, zda je systém správně používán a rovněž může doporučit vhodné typy nástavců, které by ještě více úklid usnadnily.

Servis