Výhody centrálních vysavačů

20. 4. 2012, 16:11

Usnadňují úklid nejen v hotelích, kancelářích, restauracích a sportovních centrech, ale především v rodinných domech, do nichž jsou instalovány nejčastěji. Výhody ocení zejména takové rodiny, v nichž se vyskytují alergici.

Ocení zejména alergici

Oproti běžným přenosným vysavačům centrální vysavače odstraní 100% prachu, alergenů a špíny, čímž se snižuje i riziko alergických obtíží. Díky principu vyfukování vzduchu mimo objekt je zaručen zcela bezprašný způsob vysávání. Centrální vysavače lze zabudovat do všech stavebních konstrukcí a materiálů, do všech typů zdiva i stavebnicových systémů.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Výhody centrálních vysavačů

  • Tichý provoz, kdy agregát je umístěn ve sklepě nebo v garáži a je téměř nehlučný
  • Snadná manipulace, protože přenášíme jen lehkou, dlouhou hadici, a z jednoho místa můžeme vysávat i celé patro
  • Vysoký výkon, kdy agregát není třeba přenášet a je vybaven silným motorem s několika stupňovou turbínou. Speciální motory dosahují vysoké otáčky, mají vysoké sací podtlaky a velký průtok vzduchu
  • V místnostech se nevíří prach, což má obrovský význam především pro alergiky. Veškerý nasátý vzduch s prachem centrální vysavač přefiltruje a potom vyfoukne mimo objekt. Centrální vysavače nevyžadují pravidelnou výměnu drahých filtrů.
  • Je to nejčistší způsob vysávání
  • Nádobu s odpadem stačí vysypat jednou za čtvrt roku
  • Dlouhá záruka
  • Příznivá cena ve vztahu ke komfortu, který centrální vysavače nabízejí

Kdy centrální vysavač nainstalovat?

Instalace centrálního vysavače je ideální ve fázi hrubé stavby. Vodorovné rozvody se vedou po provedení izolace v podlaze. Vlastní instalaci je možno provést několika způsoby. Prvním z nich je zasekání do zdiva. Druhým způsobem je vedení svislého trubního rozvodu po stěně s následným zakrytím, například sádrokartonem. Třetí možností je protažení stoupačky málo exponovanými místnostmi, jako jsou komory, spíže či toalety, které jsou umístěny nad sebou. A tím posledním, nejsnažším a nejčastěji používaným způsobem je protažení nevyužívaným komínovým průduchem.

Zobrazení: 28332 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Počet komentářu: 2
Článek: Centrální vysavač v bytě Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Datum posledního komentáře: 14.9.2013
Článek: Centrální vysavač v bytě Datum posledního komentáře: 23.8.2012