Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde
Centrální vysavače Beam

Montáž centrálního vysavače

Montáž centrálního vysavače

20. 4. 2012, 16:11

Jestliže se rozhodnete pro instalaci moderního systému pro úklid domácnosti, stále populárnějšího centrálního vysavače, ve svém novém domě, bude pro vás bezpochyby nejvýhodnější, pokud tak učiníte už při samotné výstavbě domu.

Instalace centrálního vysavače ve dvou fázích

Přesnější by asi bylo říci, že byste s pracemi, spojenými s instalací centrálního vysavače, měli začít už při hrubé stavbě domu. Samotná instalace centrálního vysavače má totiž dvě základní fáze. V té první se provádí rozvod sacího potrubí po celém domě, ve druhé fázi se instalace centrálního vysavače v domě kompletuje a dokončuje, včetně montáže všech pomocných prvků a doplňků.

Prvním krokem by však určitě měla být konzultace s vaším projektantem nebo stavbyvedoucím. Pochopitelně, že až po nezbytné rodinné poradě.

Centrální vysavač v nabídce kvalitní stavební firmy

Možnost instalace centrálního vysavače by vám sice měla sama nabídnout už projekční kalendář nebo vámi vybraná stavební firma, ale pokud se tak nestane, není ještě pozdě, abyste si případné reference vyžádali sami. A pokud by snad s instalací centrálního vysavače neměla vaše stavební firma zkušenost, jistě vám poradí některá z firem, které se na prodej a montáž centrálního vysavače specializují.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Rozvody centrálního vysavače za pár korun

Třebaže nemusíte být ještě stoprocentně rozhodnuti pro instalaci a využívání systému centrálního vysavače, doporučuje se instalace samotných rozvodů v každé novostavbě. Tato instalace spočívá v umístění odsávacích trubek ve zdech, podlaze nebo stropech, a mohli bychom ji přirovnat k rozvodům odpadů vody z kuchyní, koupelen a toalet. Samotné odsávací potrubí je možné pořídit v cenové relaci, která vaši stavbu nijak výrazně neprodraží.

Zprovoznění systému kdykoli později

Pokud se pro zprovoznění systému centrálního vysavače rozhodnete kdykoli později, stačí jen v okamžiku, kdy to pro vás bude nejpříhodnější, dokoupit agregát a hadice s nástavci a všemi doplňky. S nutnými stavebními úpravami už pak nebudete mít žádné starosti a ani náklady.

Zobrazení: 97679 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Počet komentářu: 2
Článek: Centrální vysavač v bytě Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Datum posledního komentáře: 14.9.2013
Článek: Centrální vysavač v bytě Datum posledního komentáře: 23.8.2012