Tip dne
  • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde
Centrální vysavače Beam

Moderní pomocníci – centrální vysavače

Moderní pomocníci – centrální vysavače

20. 4. 2012, 16:11

Vysavač je důležitým a nezbytným spotřebičem, který nechybí snad v žádné domácnosti. Bez jeho pomoci se by se daly jen těžko udržovat byty, kanceláře i další prostory čisté a zbavené všudypřítomného a zdraví škodlivého prachu.

Klasický vysavač stále pomáhá

Klasický vysavač známe všichni dokonale, protože nás „pronásleduje“ při úklidu na každém kroku, jak se s ním pohybujeme z místa na místo a snažíme se vysát vše, co nepatří na podlahu. Tedy nečistoty a prach z koberců i dalších podlahových krytin, čalounění, závěsů, ale i z nábytku a všech možných prostor. Budoucnost ale patří centrálním vysavačům.

Jak funguje centrální vysavač

Centrální vysavač je vlastně systém, který umožní vysávání prachu a nečistot z jednoho centrálního místa, tedy z centra. Jeho základní částí je sací jednotka s odlučovačem prachu. Bývá umístěna například v suterénu domu nebo v garáži, případně v jiné místnosti vyčleněné k technickému zázemí domu.Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

Na sací jednotku je napojen potrubní systém rozvedený po celém domě a dle potřeby jeho obyvatel je zakončen speciálními zásuvkami tak, aby se uklízela vždy plocha kolem šedesáti metrů čtverečních. Po zasunutí hadice do zásuvky se díky elektronice sepne ovládací modul a vysavač je tak uveden do provozu. Přefiltrovaný vzduch se odvádí ven z budovy. Prach a další nečistoty se v jednotce odloučí cyklónovým efektem. „Speciální štěrbinovou zásuvku VAC PAN lze nainstalovat do kuchyně. My ji máme v soklu kuchyňské linky a já s její pomocí odstraňuji pohodlně všechny nečistoty kolem linky, kterým se žádná hospodyně neubrání,“ pochvaluje si Dobromila Nová, která si nechala vybudovat centrální vysavač v Praze do rodinného domu kolaudovaného loni v listopadu.

Další příslušenství

Některé hadice centrálních vysavačů jsou ovladatelné vypínačem na rukojeti, takže se vysavač neuvede do chodu jejich zasunutím do speciální zásuvky, jak je tomu u klasické hadice. Ke všem je četné příslušenství. Tvoří je nejrůznější hubice a nástavce na vysávání, sady na vysávaní PC, ale i odlučovače (separátory), teleskopické trubky a věšáky na hadice.

S centrálním vysavačem je pohodlnější úklid všude, kde je zabudován.

Zobrazení: 73689 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Počet komentářu: 2
Článek: Centrální vysavač v bytě Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Datum posledního komentáře: 14.9.2013
Článek: Centrální vysavač v bytě Datum posledního komentáře: 23.8.2012