Tip dne
  • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací
Centrální vysavače Beam

Centrální vysavače v novostavbách

Centrální vysavače v novostavbách

20. 4. 2012, 16:11

Developeři, kteří dnes stojí za výstavbou převážné většiny obytných domů, nabízejí stále častěji jako standardní výbavu nových bytů připojení k internetu, kabelovou televizi a také rozvody centrálního vysavače.

Čisté prostředí díky centrálnímu vysavači

Ani sebevýkonnější klasické domácí vysavače, ani všelijaké ty zaručeně antibakteriální vysavače, které vám přijdou předvést až domů, a dokonce ani superúspěšné vodní vysavače, které vás dokáží zbavit roztočů, nedokáží vzduch ve vašem domě vyčistit tak, jako centrální vysavač. Důvod pro to je jediný a zdánlivě jednoduchý.

Zatímco u normálního vysavače se vzduch, plný bakterií, ale přitom zbavený mechanických nečistot, vrací z vysavače zpět do vašeho pokoje, u centrálních vysavačů je profiltrovaný vzduch vyfukován mimo obytný prostor a mimo váš dům.

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

Lepší než čističky vzduchu

Možná, že to ani nebylo záměrem vynálezců principu centrálního vysavače, ale pravdou je, že zejména pro lidi, trpící na nejrůznější alergie, je tento systém dokonalým řešením nejen pro běžný úklid domácnosti, ale i pro zlepšení jejich zdravotního stavu a čistotu jejich životního prostoru. Bohužel však alergiků přibývá každým dnem podstatně více, než přibývá bytů vybavených systémem centrálního vysávání.

Základní funkcí centrálního vysavače ale pochopitelně zůstává vysávání menších či větších mechanických nečistot z našich bytů, kanceláří, skladů, obchodů i dílen.

Centrální vysavače i v kancelářských budovách

Málokoho asi překvapí, že se centrální vysavače stále častěji instalují i do staveb, které budou sloužit výhradně jako kancelářské a skladové prostory. Pochopitelně, že agregáty takovýchto průmyslových centrálních vysavačů musí být výkonnější, než u centrálních vysavačů běžných obytných domů nebo domů rodinných. A přizpůsobeny jiným podmínkám musí být i parametry hadic, nástavců a sběrných vaků.

Jedno je jisté, centrálním vysavačům nepochybně patří budoucnost jak u domů obytných, tak i u domů výlučně kancelářských.

Zobrazení: 93251 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Počet komentářu: 2
Článek: Centrální vysavač v bytě Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Datum posledního komentáře: 14.9.2013
Článek: Centrální vysavač v bytě Datum posledního komentáře: 23.8.2012