Tip dne
  • Centrální vysavače DUOVAC - Kvalitní centrální vysavače k dostaní ZDE
Centrální vysavače Beam

Centrální vysavač v bytě

Centrální vysavač v bytě

20. 4. 2012, 16:10

V posledních letech se stále častěji setkáváme jako se samozřejmostí se systémem centrálního vysavače. Mnoho informací o centrálních vysavačích pojednává především o jejich využití při stavbě rodinného domu. Centrální vysavače však najdou své uplatnění i v našich bytech

Vyplatí se centrální vysavač v bytě?

Logicky se určitě o instalaci centrálního vysavače nebude zajímat majitel malého bytu, ale v současné době se stále častěji setkáváme s byty, jejichž celková plocha přesahuje i dvě stovky čtverečních metrů, a majitelé takového bytu by při jeho úklidu jistě centrální vysavač využili. Výhodu mají samozřejmě majitelé bytů v domech, kde s instalací centrálního vysavače počítal developer již při samotné výstavbě

Bez šance nejsou ale ani majitelé bytů ve starší městské zástavbě. Protože s využitím centrálního vysavače asi jen stěží budou uvažovat majitelé bytu, kteří se perou o každý volný decimetr, nebude pro budoucí uživatele z velkorozměrového bytu rozhodující, že při instalaci systému ztratí několik centimetrů ze svého obytného prostoru.

Centrální vysavač Husky Q PRO

Připravte se na stavební úpravy

Třebaže je třeba při dodatečné instalaci systému centrálního vysavače počítat s nutnými stavebními úpravami, mohou se stát i užitečnou součástí celkové, a mnohdy i dlouhé roky odkládané, rekonstrukce. Nejvhodnější umístění rozvodu hadic centrálního vysavače je totiž s použitím sníženého stropu, kde můžeme souběžně rekonstruovat rozvody osvětlení nebo dokonce nově instalovat klimatizaci celého bytu. Vhodným řešením je rovněž umístění hadic v podlaze, které můžeme spojit s instalací podlahového vytápění nebo rovnou s výměnou celé podlahy za novou.

Umístění agregátu

Ani umístění agregátu centrálního vysavače by při dodatečné instalaci nemuselo být problémem. Větší byty i ve starších zástavbách bývají vybaveny prostornými koupelnami i toaletami, menšími komorami nebo spížemi, které jsou pro umístění agregátu určitě vhodnými.Litujeme-li tedy, že v našem domě není zaveden systém centrálního vysavače, nemusíme házet flintu do žita. Stačí navštívit některou ze specializovaných firem, kde nám určitě ochotně poradí.

Zobrazení: 119179 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Počet komentářu: 2
Článek: Centrální vysavač v bytě Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače v novostavbách Datum posledního komentáře: 14.9.2013
Článek: Centrální vysavač v bytě Datum posledního komentáře: 23.8.2012