Centrální vysavače

Centrální vysavače

20. 4. 2012, 16:12

Centrální vysavače nám usnadňují práci především v rodinných domech, do kterých bývají instalovány nejčastěji. Díky vyfukování vzduchu mimo objekt jde o zcela bezprašný způsob vysávání, což ocení alergici.

Instalace centrálního vysavače

Instalace centrálního vysavače je ideální ve fázi hrubé stavby, obdobně jako ostatní instalace jako je topení, voda a elektro. Vodorovné rozvody se vedou po provedení izolace ve skladbě podlahy. Ale i při rekonstrukci starších objektů je možné centrální vysavač instalovat. Jeho instalaci je pak výhodné spojit s rekonstrukcí vody nebo topení.

Vlastní instalaci je možno provést několika způsoby. Prvním z nich je zasekání do zdiva. Druhým způsobem je vedení svislého trubního rozvodu po stěně s následným zakrytím sádrokartonem. Třetí možností je protažení stoupačky málo exponovanými místnostmi, které jsou umístěny nad sebou. A tím posledním a nejčastěji používaným způsobem je protažení nevyužívaným komínovým průduchem.

Umístění centrálního vysavače

Centrální jednotka má být umístěna v nebytových prostorách co nejníže v objektu, například v garáž ap. Pro osazení je optimální obvodové zdivo nebo nosná zeď, co nejblíže k místu výfuku vzduchu. Agregát by neměl být osazen na tenké příčce sousedící s obytnou místností z důvodu hluku a rezonance.

Centrální vysavač Husky Q PRO

Umístění vysavačových jednotek

Vysavačové zásuvky mohou být umístěny v obvodovém i nosném zdivu, v příčkách, v sádrokartonu, ale i na bocích šatních skříní, kuchyňských linkách ap. Jejich rozmístění je nejvhodnější v komunikačních prostorách, jako jsou chodby a schodiště, protože tak můžeme zcela využít délku vysavačové hadice a vysát tak z jednoho místa co největší plochu. K odsávání nameteného prachu slouží štěrbinové zásuvky.

Mokré sání

Kromě suchého vysávání jsou na trhu i centrální vysavače pro úklid suchou i mokrou cestou. Sání vody umožňuje úklid hladkých ploch, jako je dlažba, PVC, linoleum

i dřevěné podlahy. Práce s centrálním vysavačem pro přímé sání vody je velmi jednoduchá. Stačí jen zapojit hadici do zásuvky a podlahu dosucha vyčistit.

Zobrazení: 97723 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Centrální vysavače doplňky

  6. 5. 2013, 14:59 | Diskuze (0)

  Nezbytnou součástí každého centrálního vysavače je sací hadice. Sací hadice se vyrábějí v mnoha délkách. Zákazník si tak může vybrat podle svých požadavků. Velice výhodné jsou elastické hadice.

 • Centrální vysavače reference

  6. 5. 2013, 14:59 | Diskuze (0)

  Z vlastní zkušenosti vím, že se centrální vysavač stane srdcem vaší domácnosti. Sací jednotku můžete mít schovanou v garáži a už nikdy ji nebudete muset přenášet po domě. V místnosti, kterou chcete vyluxovat, připojíte sací hadici do vestavěné zásuvky a máte napůl hotovo.

 • Centrální vysavače cena

  6. 5. 2013, 14:58 | Diskuze (0)

  Investice do centrálního vysavače není zanedbatelná. Využijte tedy možnosti on-line konfigurátoru ceny, kterou za něj zaplatíte. Pokud se vám bude zdát poněkud vysoká, věřte, že vaše investice se vám rychle vrátí. V podobě ušetřené energie i práce. Centrální vysavač má velmi malou spotřebu. A stane se vaším skutečným pomocníkem při úklidu.

 • Centrální vysavače Praha

  6. 5. 2013, 14:57 | Diskuze (0)

  Centrální vysavače Praha jsou stejné jako centrální vysavače ve zbytku republiky. Stejně jako všude jsou praktickým pomocníkem při úklidu nejen ve vašich domovech , ale i v kancelářích, hotelích či ve skladech. Jejich vlastnosti a nenáročná údržba jsou důvodem, proč se těší stále větší oblíbenosti.

 • Centrální vysavače slevy

  8. 4. 2013, 15:21 | Diskuze (0)

  Nabízíme slevy a akce na centrální vysavače a jejich doplňky. Aktuální akční nabídku naleznete níže.