Centrální vysavače princip

Centrální vysavače princip

20. 4. 2012, 16:12

Jednu z nejnepostradatelnějších technických vymožeností usnadňujících úklid zná nejen každá hospodyňka či hospodář, ale i každé dítě školou povinné, v našich končinách si však každý pod pojmem vysavač představí plastovou krabičku s hadicí. Z výše uvedeného je zřejmé, že centrální vysavače nejsou v našich končinách příliš známým typem pomocníka v domácnosti, dovolte tedy, abychom vás s nimi v tomto článku seznámili.

Reference, ceny a centrální vysavače

Přestože centrální vysavače nejsou v České republice příliš rozšířeným a známým domácím spotřebičem, najdeme řadu firem po celé republice, které centrální vysavače prodávají. Podívejme se nyní, jaké typy centrálních vysavačů nabízejí některé z nich, v jakých relacích se pohybují ceny centrálních vysavačů a jak centrální vysavače vnímají lidé, kteří je používají.

Když se řekne vysavač, každému se, jak jsem již předeslala v úvodu k tomuto článku, vybaví pojízdný plastový trup, na nějž se připojuje hadice s nástavcem. Centrální vysavače však vypadají a fungují trochu jinak. Tělo je umístěno v technické místnosti domu, nejlépe v suterénu či garáži a k tomuto systému je připojena řada zástrček, do nichž stačí pouze zasunout hadici. Na rozdíl od vysavačů, které máme doma všichni, centrální vysavače není třeba pouštět ručně - vysávání se spustí, jakmile zasunete hadici do zástrčky.

Rozdíly oproti běžným vysavačům

Oproti běžným vysavačům mají centrální vysavače v době alergií a jiných civilizačních onemocnění způsobených nečistotami ještě jednu důležitou výhodu: prach a nečistoty jsou odváděny mimo domácnost, proto jsou vhodné do domácností, v nichž žijí astmatici a alergici.

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavače historie

Centrální vysavače nejsou novým vynálezem, jak se mnoho jejich uživatelů i ostatních laiků domnívá - předchůdce dnešních centrálních vysavačů byl patentován již v roce 1901. Současný trh nabízí řadu typů i renomovaných značek centrálních vysavačů, za všechny jmenujme alespoň Husky, Duovac, Disan. Pobočky prodejen centrálních vysavačů najdeme nejen v Praze, ale i v menších obcích či městech.

Centrální vysavače cena

Cena centrálních vysavačů se pohybuje od jedenácti do pětadvaceti tisíc korun, přičemž si lze zvolit princip mokrého či suchého sání. V Praze si můžeme vybrat z nepřeberného množství nabídek centrálních vysavačů samotných i příslušenství například do prodejny Newag, které nabízejí centrální vysavače i příslušenství jak pro rodinné domy, tak pro hotely, bytové komplexy či administrativní budovy. Jinými slovy řečeno, centrální vysavače nalézají široké uplatnění nejen v domácnostech, ale také v komerční oblasti, jak dokazují odkazy na úspěšnou spolupráci se známými developerskými firmami, jako je Central Group či Skanska uváděné na stránkách prodejců. Spolupráce výrobců a prodejců centrálních vysavačů se spokojenými klienty z řad vlastníků rodinných domků i výše zmíněným veřejným a komerčním sektorem je také nejlepší referencí na kvalitu centrálních vysavačů.

Zobrazení: 79899 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Centrální vysavače doplňky

  6. 5. 2013, 14:59 | Diskuze (0)

  Nezbytnou součástí každého centrálního vysavače je sací hadice. Sací hadice se vyrábějí v mnoha délkách. Zákazník si tak může vybrat podle svých požadavků. Velice výhodné jsou elastické hadice.

 • Centrální vysavače reference

  6. 5. 2013, 14:59 | Diskuze (0)

  Z vlastní zkušenosti vím, že se centrální vysavač stane srdcem vaší domácnosti. Sací jednotku můžete mít schovanou v garáži a už nikdy ji nebudete muset přenášet po domě. V místnosti, kterou chcete vyluxovat, připojíte sací hadici do vestavěné zásuvky a máte napůl hotovo.

 • Centrální vysavače cena

  6. 5. 2013, 14:58 | Diskuze (0)

  Investice do centrálního vysavače není zanedbatelná. Využijte tedy možnosti on-line konfigurátoru ceny, kterou za něj zaplatíte. Pokud se vám bude zdát poněkud vysoká, věřte, že vaše investice se vám rychle vrátí. V podobě ušetřené energie i práce. Centrální vysavač má velmi malou spotřebu. A stane se vaším skutečným pomocníkem při úklidu.

 • Centrální vysavače Praha

  6. 5. 2013, 14:57 | Diskuze (0)

  Centrální vysavače Praha jsou stejné jako centrální vysavače ve zbytku republiky. Stejně jako všude jsou praktickým pomocníkem při úklidu nejen ve vašich domovech , ale i v kancelářích, hotelích či ve skladech. Jejich vlastnosti a nenáročná údržba jsou důvodem, proč se těší stále větší oblíbenosti.

 • Centrální vysavače slevy

  8. 4. 2013, 15:21 | Diskuze (0)

  Nabízíme slevy a akce na centrální vysavače a jejich doplňky. Aktuální akční nabídku naleznete níže.