Centrální vysavače Husky

Centrální vysavače Husky

20. 4. 2012, 16:12

Kupujete si nový byt v novostavbě? Asi vás nepřekvapí, pokud je součástí nabídky garážové stání, kabelová televize, elektronický vrátný nebo připojení na internet. A co centrální vysavač? I ten již patří k běžné nabídce

Standardy se mění, dnešní nabídkou jsou centrální vysavače

Na všechny vyjmenované nabídky se dnes díváme jako na absolutní samozřejmost. Pro první paneláky šedesátých let byla takovou samozřejmostí společná prádelna se sušárnou, za pár let to budou nepochybně drtiče odpadu a ještě později nepochybně jakési centrální odpadkové systémy, pochopitelně na tříděný odpad. Dnes se takovým standardem pomalu ale jistě stávají centrální vysavače

Paradoxem je, že zatímco domácí pračky v každé domácnosti znamenaly konec společných prádelen, systém centálních vysavačů bude znamenat zánik malých domácích vysavačů.

Centrální vysavače se stále zdokonalují

Přesto zná centrální vysavače většina z nás zatím jen z reklam nebo amerických seriálů. Nemáme proto možnost sledovat, že i v tomto směru se dá mluvit o neustálém vývoji a pokroku. U nás k vývoji dochází také, především zásluhou firmy Newag, která je výrobcem centrálních vysavačů Husky.

Od štěrbiny centrálního vysavače k hadicím

První centrální vysavače fungovaly na trochu jiném principu, a tvořila je vlastně jen soustava štěrbin. Do jejich blízkosti se nametl prach a smetí, které bylo po zapnutí vysáto do zásobníku. Skutečné vysávání přinesla až inovace v podobě zapojení hadice na zmíněné odsávací štěrbiny.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Malý výkon centrálního vysavače

První centrální vysavače měly malý výkon, respektive, jejich sací schopnosti podstatně zaostávaly za možnostmi domácích vysavačů. To už je naštěstí minulostí.

Hadice dosáhnou stále dál

Mnohé typy centrálních vysavačů nabízejí hadice délky devíti metrů, které dosáhnou skutečně do každého koutu místnosti. Novější verze už nabízejí i hadice v délce až patnácti metrů, což snižuje potřebu vysokého počtu zásuvek centrálního vysavače. V obou případech se jedná o hadice, které po použití odpojíte a uložíte v komoře.

Teleskopické hadice šetří prostor

Nejnovější typy centrálních vysavačů už nabízejí teleskopické hadice, které nemusíte skladovat v bytě. Jen připojíte potřebný nástavec, vytáhnete ze zásuvky potřebnou délku hadice a vysáváte.

Zobrazení: 121192 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Vestavěné skříně - zvětšete si byty!

  7. 1. 2019, 14:13 | Diskuze (0)

  Víte jak? Vestavěnými skříněmi. Schovejte do nich nesourodé "krámy", šatstvo, boty, nářadí, police, zásuvky, šatní tyče, dokumenty, sběratelské "vášně", peřiny, všechno, co nechcete vidět. Zasuňte za tím vším posuvné dveře a zůstane vám reprezentativně zařízená prostorná rezidence. Dekorativní květiny a předměty zůstanou na svém místě.

 • Vestavěné skříně Praha

  7. 1. 2019, 14:07 | Diskuze (10)

  V dnešní době je značný problém s úložným prostorem a to zejména v malých panelákových bytech. Nových věcí přibývá, ale byt nelze nafouknout. Proto jsou vestavěné skříně velikým pomocníkem, který využije každý koutek našeho bytu.

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Nábytek na míru pro váš byt

  7. 1. 2019, 13:27 | Diskuze (0)

  Stěhujete se do nového bytu nebo jen od základů přestavujete byt do nové moderní podoby? Potřebujete si kompletně zařídit bytový interiér a hledáte kvalitní, moderní, luxusní a komfortní nábytek, či matrace, který vám dlouhá léta vydrží a bude sloužit svým účelům?