Centrální vysavače Husky

Centrální vysavače Husky

20. 4. 2012, 16:12

Kupujete si nový byt v novostavbě? Asi vás nepřekvapí, pokud je součástí nabídky garážové stání, kabelová televize, elektronický vrátný nebo připojení na internet. A co centrální vysavač? I ten již patří k běžné nabídce

Standardy se mění, dnešní nabídkou jsou centrální vysavače

Na všechny vyjmenované nabídky se dnes díváme jako na absolutní samozřejmost. Pro první paneláky šedesátých let byla takovou samozřejmostí společná prádelna se sušárnou, za pár let to budou nepochybně drtiče odpadu a ještě později nepochybně jakési centrální odpadkové systémy, pochopitelně na tříděný odpad. Dnes se takovým standardem pomalu ale jistě stávají centrální vysavače

Paradoxem je, že zatímco domácí pračky v každé domácnosti znamenaly konec společných prádelen, systém centálních vysavačů bude znamenat zánik malých domácích vysavačů.

Centrální vysavače se stále zdokonalují

Přesto zná centrální vysavače většina z nás zatím jen z reklam nebo amerických seriálů. Nemáme proto možnost sledovat, že i v tomto směru se dá mluvit o neustálém vývoji a pokroku. U nás k vývoji dochází také, především zásluhou firmy Newag, která je výrobcem centrálních vysavačů Husky.

Od štěrbiny centrálního vysavače k hadicím

První centrální vysavače fungovaly na trochu jiném principu, a tvořila je vlastně jen soustava štěrbin. Do jejich blízkosti se nametl prach a smetí, které bylo po zapnutí vysáto do zásobníku. Skutečné vysávání přinesla až inovace v podobě zapojení hadice na zmíněné odsávací štěrbiny.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Malý výkon centrálního vysavače

První centrální vysavače měly malý výkon, respektive, jejich sací schopnosti podstatně zaostávaly za možnostmi domácích vysavačů. To už je naštěstí minulostí.

Hadice dosáhnou stále dál

Mnohé typy centrálních vysavačů nabízejí hadice délky devíti metrů, které dosáhnou skutečně do každého koutu místnosti. Novější verze už nabízejí i hadice v délce až patnácti metrů, což snižuje potřebu vysokého počtu zásuvek centrálního vysavače. V obou případech se jedná o hadice, které po použití odpojíte a uložíte v komoře.

Teleskopické hadice šetří prostor

Nejnovější typy centrálních vysavačů už nabízejí teleskopické hadice, které nemusíte skladovat v bytě. Jen připojíte potřebný nástavec, vytáhnete ze zásuvky potřebnou délku hadice a vysáváte.

Zobrazení: 7728 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Levné kancelářské židle

  4. 12. 2013, 15:10 | Diskuze (0)

  Vybavujete svou kancelář novým nábytkem? Nečiňte tak bez rozmyslu. Podívejte se do nabídek, ušetřete spoustu peněz, starostí a navíc si pořiďte židle, na kterých se vám bude pracovní doba trávit skutečně příjemně a pohodlně.

 • Infrasauna na zahradě

  22. 10. 2013, 11:46 | Diskuze (0)

  Zahrada nemusí být jen místem, kde kvetou květiny, prohání se drobná zvířena a skalku hlídá trpaslík. Trendem poslední doby jsou venkovní infrasauny s vzhledem altánku, které se hodí na město i na vesnici.

 • Tepelná čerpadla dotace

  21. 8. 2013, 11:45 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla si pořizujeme stále častěji a víme proč to děláme! Tepelná čerpadla nám totiž přinášejí mnoho výhod v jednom. Investice do tepelného čerpadla se vyplatí hned v několika směrech. Pořiďte si ho také!

 • Svatební šaty v zimě

  21. 5. 2013, 13:12 | Diskuze (0)

  Pořádáte váš svatební den v zimě a trápí vás, jaké si vzít na sebe svatební šaty? Nebojte se, ani nepříznivé počasí neznamená, že si musíte na sebe vzít v tento velký den neforemný pytel! Kdepak i v zimě mohou být svatební šaty slušivé, a to dokonce tak, že mohou ledacos odhalovat a zvýrazňovat vaše lichotové ženské křivky!

 • Královnou plesu - krok za krokem

  21. 5. 2013, 13:12 | Diskuze (4)

  Ne jedna žena sní od dob, kdy byla malou holčičkou, oblékala panenky do šatiček a znala zpaměti snad všechny pohádky o princeznách, o tom, že se jí jednou poštěstí stát se královnou plesu nebo večírku. Ten pocit, který řada z nás zná opravdu jen z pohádek, kdy se na vás upírají zraky všech přítomných a když procházíte, obdivně se rozestupuje dav, aby vás viděl v celé vaší kráse. I popelce se poštěstilo tento pocit zažít, když si oblékla krásné červánkové plesové šaty, takže nic není nemožné. Jak ale na to?