Centrální vysavače Husky

Centrální vysavače Husky

20. 4. 2012, 16:12

Kupujete si nový byt v novostavbě? Asi vás nepřekvapí, pokud je součástí nabídky garážové stání, kabelová televize, elektronický vrátný nebo připojení na internet. A co centrální vysavač? I ten již patří k běžné nabídce

Standardy se mění, dnešní nabídkou jsou centrální vysavače

Na všechny vyjmenované nabídky se dnes díváme jako na absolutní samozřejmost. Pro první paneláky šedesátých let byla takovou samozřejmostí společná prádelna se sušárnou, za pár let to budou nepochybně drtiče odpadu a ještě později nepochybně jakési centrální odpadkové systémy, pochopitelně na tříděný odpad. Dnes se takovým standardem pomalu ale jistě stávají centrální vysavače

Paradoxem je, že zatímco domácí pračky v každé domácnosti znamenaly konec společných prádelen, systém centálních vysavačů bude znamenat zánik malých domácích vysavačů.

Centrální vysavače se stále zdokonalují

Přesto zná centrální vysavače většina z nás zatím jen z reklam nebo amerických seriálů. Nemáme proto možnost sledovat, že i v tomto směru se dá mluvit o neustálém vývoji a pokroku. U nás k vývoji dochází také, především zásluhou firmy Newag, která je výrobcem centrálních vysavačů Husky.

Od štěrbiny centrálního vysavače k hadicím

První centrální vysavače fungovaly na trochu jiném principu, a tvořila je vlastně jen soustava štěrbin. Do jejich blízkosti se nametl prach a smetí, které bylo po zapnutí vysáto do zásobníku. Skutečné vysávání přinesla až inovace v podobě zapojení hadice na zmíněné odsávací štěrbiny.

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Malý výkon centrálního vysavače

První centrální vysavače měly malý výkon, respektive, jejich sací schopnosti podstatně zaostávaly za možnostmi domácích vysavačů. To už je naštěstí minulostí.

Hadice dosáhnou stále dál

Mnohé typy centrálních vysavačů nabízejí hadice délky devíti metrů, které dosáhnou skutečně do každého koutu místnosti. Novější verze už nabízejí i hadice v délce až patnácti metrů, což snižuje potřebu vysokého počtu zásuvek centrálního vysavače. V obou případech se jedná o hadice, které po použití odpojíte a uložíte v komoře.

Teleskopické hadice šetří prostor

Nejnovější typy centrálních vysavačů už nabízejí teleskopické hadice, které nemusíte skladovat v bytě. Jen připojíte potřebný nástavec, vytáhnete ze zásuvky potřebnou délku hadice a vysáváte.

Zobrazení: 113572 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Čistý domov na prvním místě

  18. 3. 2016, 9:58 | Diskuze (0)

  Centrální vysavače mají mnoho výhod oproti klasickým přenosným či robotickým vysavačům. Vycházejí všechny z jednoduchého principu, jehož důsledkem je čistý domov zbavený prachu a alergenů.

 • Sexy plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:46 | Diskuze (0)

  Pokud se chystáte na některý z plesů nadcházející sezóny 2013, jistě si přejete stát se hvězdou večera a protančené noci. Toužíte proměnit se v pohádkovou Popelku nebo možná sexy dračici. Proč ne, stačí vybrat ty správné plesové šaty.

 • Bílé plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Bílé plesové šaty, ať dlouhé nebo krátké, se vždy nádherně odrážejí od tmavých obleků tanečních partnerů. Bílá barva navíc působí něžně. Jde o klasické provedení společenských šatů, které léty neztratilo na oblíbenosti.

 • Plesové šaty růžové

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Plesové šaty bývaly v dobách našich praprababiček a prababiček výsadou dam z lepší společnosti. V současnosti naopak najdeme na trhu širokou škálu dámských, dívčích i dětských plesových šatů v krátkém i dlouhém provedení. Otázkou však zůstává, jaké plesové šaty a líčení k nim si vybrat, abyste se cítila jako princezna.

 • Fialové plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Chystáte se na ples? Chcete si ho užít v těch nejnádhernějších šatech? Ale jaký střih, materiál a barvu zvolit? Tak aby vše sedlo vaší postavě, barvě vlasů, věku. Není to jednoduchá otázka, ale rozhodně před vámi stojí velmi příjemné rozhodování.